Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi

ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

  Öğrencilerimizden mezun veya mezuniyet aşamasında olan ve 2020-YKS Sınavı sonucunda üniversiteyi kazanan veya herhangi bir kurumun personel alımı için başvuruda bulunacak olan öğrencilerimiz için önemli hususlar:
ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

 

 

 

 

  1. 2019/2 Döneminden önce mezun olup; Diploma Numarası 48000 ve öncesinde olan, Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sisteminde Öğrencilik Durumu "DİPLOMA NUMARASI ALMIŞ MAOL-İHL ÖĞRENCİSİ" yazan öğrencilerimiz, diplomalarını kendilerine en yakın koordinatör Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünden alabilecek veya e-Devlet üzerinden "MEZUNİYET BELGESİ" alabileceklerdir. Bu öğrencilerimizin diplomalarının hangi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde bulunduğu Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sisteminde (Diploma Bilgilerinde) belirtilmektedir.    
  2. 2019/2 ve 2019/3 Dönemlerinde mezun olup; Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sisteminde Öğrencilik Durumu "DİPLOMA NUMARASI ALMIŞ MAOL-İHL ÖĞRENCİSİ" yazan öğrencilerimiz, diplomalarını en son yüz yüze eğitim aldıkları Okul Müdürlüğünden (en son yüz yüze eğitim aldıkları Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğünden) alacaklar veya e-Devlet üzerinden "MEZUNİYET BELGESİ" alabileceklerdir.    
  3. Mezun olduğu dönem fark etmeksizin; Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sisteminde Öğrencilik Durumu "MEZUN" yazan öğrencilerimiz, diplomaları henüz basılmadığı için en son yüz yüze eğitim aldıkları Okul Müdürlüğünden (en son yüz yüze eğitim aldıkları Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğünden) "ÇIKMA BELGESİ" alabileceklerdir. "ÇIKMA BELGESİ" diploma yerine geçmektedir.   
  4. Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sisteminde:

 

  1. Öğrencilik Durumu "AÖİHL - MAÖL MEZUNİYET İNCELEMESİNDE OLAN ÖĞRENCİ" yazan öğrencilerimiz,                           
  2. Mezun olamamış fakat mezuniyet için uzaktan eğitimle alınan derslerden birkaç kredi veya birkaç ders kalmış; herhangi bir ek sınav verilmesi halinde bu sınava başvurup sınava katılması sonucunda veya kaydını yenileyerek 2020/1 Döneminin sonunda Aralık ayı içerisinde yapılacak 2020/1 Dönem Sınavında mezuniyeti hak edebilecek durumda olan öğrencilerimiz,               
  3. Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Yurt Dışı Programına kayıtlı olup; Covid 19 Salgını sebebiyle yapılamayan fakat yakın bir tarihte Online olarak yapılması planlanan 2019/2 Dönemi sınavına girme hakkı olan (2019/2 Döneminde kayıt yenileme işlemi yapılmış ve 2019/2 Döneminde Öğrencilik Durumu "AKTİF" olan, 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde Türkiye içerisinde yapılmış olan Açık Öğretim Liseleri 2019/2 Dönemi Sınavına katılmamış olan) öğrencilerimizden; yapılması planlanan bu Online sınavı sonucunda mezuniyeti hak edebilecek durumda olan öğrencilerimiz,          
  4. Ortaöğretim (lise) mezunu olarak okulumuza kaydı yapılıp yoğunlaştırılmış eğitim alan, mezuniyet aşamasına gelen, İmam Hatip Lisesi diplomasına ihtiyacı bulunan ve 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayan 3 haftalık Telafi Eğitimi sonunda mezuniyeti hak edebilecek durumda olan öğrencilerimiz,
  5. Yüz Yüze Eğitim Alan Dersleri kredisi eksikliği sebebiyle mezun olamamış, fakat 2020 Yılı Haziran ayı içerisinde yapılması gerekirken Covid 19 Salgını sebebiyle bu sınavları Haziran ayı içersinde yapamayıp 2020 Yılı Eylül ayına erteleyen okullarımızın Eylül ayı içerisinde yapacağı Yüz Yüze Eğitim Dersleri 2. Dönem Sonu Sınavlarına girebilme şartlarını taşıyan ve bu sınavlar sonucunda mezuniyeti hak edebilecek durumda olan öğrencilerimiz, en son Yüz Yüze Eğitim aldıkları Okul Müdürlüğünden (en son yüz yüze eğitim aldıkları Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğünden) "MEZUN OLABİLİR" yazısı alabileceklerdir.

 

Üniversiteyi kazanan bu durumdaki öğrencilerimiz bu "MEZUN OLABİLİR" yazısı ile kazandıkları Üniversiteye "Geçici Kayıt" yaptırabileceklerdir. Bu öğrencilerimiz yukarıda 4. maddedeki durumlarına uygun olan hallerden biri ile 2020 Yılı Aralık sonuna kadar mezuniyeti hak etmeleri sonucu; en son Yüz Yüze Eğitim aldıkları Okul Müdürlüğünden (en son yüz yüze eğitim aldıkları Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğünden) alacakları "DİPLOMA" veya "ÇIKMA BELGESİ" ile veya e-Devletten alacakları "MEZUNİYET BELGESİ" ile "Geçici Kayıt" yaptırdıkları Üniversiteye 31 Aralık 2020 tarihine kadar Kesin Kayıt yaptırabileceklerdir. (Bakınız: ÖSYM'nin 2020-YKS Kılavuzunun 47. Sayfasında bulunan "10. TÜRKİYE'DEKİ YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA KAYIT YAPTIRAMAYACAK VE EĞİTİME DEVAM EDEMEYECEK OLANLAR" başlığı altındaki açıklamalar)

 

NOT: Kurumların personel alımı için; başvuru sırasında "MEZUN OLABİLİR" yazısı ile başvuruyu kabul eden kurumlara da bu yazı ile başvurulabilir.

 

 

 

 

Emniyet Mah. Milas Sok. No 21 TEKNİKOKULLAR / ANKARA - MEBİM 444 0 632

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.