Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi

GÖBEKLİTEPE TEMALI ROBOT YARIŞMASI

GÖBEKLİTEPE TEMALI ROBOT YARIŞMASI

  Ülkemizde meslekî ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amacıyla 14. Uluslararası MEB Robot Yarışması 08-10 Nisan 2020 tarihleri arasında Şanlıurfa GAP Spor Salonunda gerçekleştirilecektir.

  14. Uluslararası MEB Robot Yarışması yükseköğretim ve ortaöğretim okullarına yönelik Temalı, Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Hızlı Çizgi İzleyen, Mini Sumo, İnsansız Hava Aracı (Mini Drone),  Endüstriyel Robotik Kol, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplama (Caretta Caretta), Serbest Proje, Labirent Ustası,  ortaokul ve dengi okullara yönelik Tozkoparan ve Çizgi İzleyen (Temel Seviye),  kategorileri olmak üzere 12 (on iki) kategoride yapılacaktır.

07-01-2020

Emniyet Mah. Milas Sok. No 21 TEKNİKOKULLAR / ANKARA - MEBİM 444 0 632

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.