Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi

YÜZ YÜZE DERSLERDEN EK SINAV (SORUMLULUK SINAVI) HAKKI VERİLMİŞTİR.

YÜZ YÜZE DERSLERDEN EK SINAV (SORUMLULUK SINAVI) HAKKI VERİLMİŞTİR.

1. Yükseköğretim kurumlarına kayıt yaptırma hakkı kazanmış fakat mezun olamayıp, yüz yüze alan dersi kalanlar öğrenciler ile,

2. İrtibat büroları tarafından yapılan hatalı veri girişinden dolayı mezuniyet incelemesi sonucunda mezuniyeti iptal edilip yüz yüze alan dersi kalan öğrencilere ek sınav hakkı verilmiştir.

* Bu durumda olan öğrenciler başarısız oldukları derslerden veya alması gereken yüz yüze eğitim ile okutulan alan/dal derslerinden 2020/1 sayılı Genelge doğrultusunda yapılacak olan sorumluluk (ek sınav) sınavlarına alınacaklardır. Bu durumdaki öğrenciler sınavlara gireceği dersten devamsızlık durumuna ve daha önce dersi alıp/almadığına bakılmaksızın sınavlara katılabileceklerdir.

* Bu sınavlar sonucunda diğer mezuniyet şartlarını taşımaları halinde yüz yüze eğitim dönem şartı dikkate alınmadan bu öğrenciler mezun edileceklerdir.

* Üniversiteye yerleşme hakkını kazanan öğrencilerin sınava girebilmeleri için ÖSYM yerleştirme sonuç belgesini yüz yüze kurumuna ibraz edip bu belgenin Belge Tarama ekranından sisteme taratılması gerekmektedir.

* Sınavlar 16-22 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

* Sınav Sonuçları 23 Eylül 2020 mesai bitimine kadar sisteme Ek Sınav seçilerek girilecektir.

* Mezun olamayanlar mazeretli kayıt yenilemenin son tarihi olan 25 Eylül 2020 tarihine kadar kayıtlarını yenileyeceklerdir.  

Bu sınavla ilgili Makam oluru için tıklayınız

Emniyet Mah. Milas Sok. No 21 TEKNİKOKULLAR / ANKARA - MEBİM 444 0 632

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.