Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi

Okul Müdürü

 

            

 

 

 

 08-05-2017

 

 

                   Yusuf Sayın

                   Okul Müdürü

 

              1966 yılında Çorum’un Mecitözü ilçesinde doğdu. İlkokulu Atatürk İlkokulu’nda, ortaokulu Mecitözü Lisesi’nin orta kısmında okudu. Daha sonra lise öğrenimine Çorum İmam-Hatip Lisesi’nde devam etti ve 1984 yılında bu liseden mezun oldu. 1989 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Hadis Anabilim Dalı’nda yapmaya başladı. Yüksek lisans öğrenimi tez aşamasında devam etmektedir.

 

1989 yılında, Hatay-Altınözü İmam Hatip Lisesi’nde Meslek Dersleri Öğretmeni olarak göreve başladı. Daha sonra, 1990-2011 yılları arasında; Ankara Mamak Ortaokulu, Mamak İmam Hatip Lisesi, Battalgazi İlköğretim Okulu, Alper Tunga İlköğretim Okulu, Köşklüdere İlköğretim Okulu, Nahit Menteşe Lisesi gibi okullarda yönetici ve öğretmen olarak görev yaptı.

 

Bu görevleri süresince gerek yönetim dalında ve gerekse öğretmenlik mesleğiyle ilgili birçok kurs ve seminerlere katıldı. T.C. Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı Yabancı Diller Eğitim Merkezi’nde 9 ay (Arapça) yabancı dil eğitimi gördü.              

 

1998 Yılı’nda Millî Eğitim Bakanlığı’nca ilk defa açılan Okul/Kurum Yöneticilik Sınavı’nı kazanarak; 1999 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde açılan Eğitim Yönetimi Kursu’na katıldı. Kurs sonunda yapılan değerlendirme sınavında; A Tipi Kurum müdürlüğüne atanma hakkı kazandı.

 

Görev süresi içinde başarılı çalışmaları nedeniyle; 2 kez Aylıkla Ödüllendirme, 3 kez 6’şar yıllık sicil notu ortalamasının yüksekliği sebebiyle Kademe Terfisi ve Takdir Belgesi aldı. Ayrıca İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden ve görev yaptığı Okul Müdürlüklerinden Teşekkür Belgeleri aldı.

 

2011 yılında MEB HBÖGM Yaygın Eğitim Enstitüsü’ne öğretmen olarak atandı. 2011-2015 yılları arasında MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Aile Eğitimi Biriminde görevlendirildi. 2015 Yılı Haziran ayında Meslekî Açık Öğretim Lisesi’ne müdür yardımcısı olarak atandı.

 

Daha sonra 08.08.2016 tarih ve 8442612 sayılı Bakanlık Makam Onayı ile kurulan Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi’ne 08.03.2017 tarihinde Kurucu Müdür olarak atandı. 22.03.2017 tarihinde okulumuzdaki görevine fiilen başlayan Yusuf SAYIN; evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Emniyet Mah. Milas Sok. No 21 TEKNİKOKULLAR / ANKARA - MEBİM 444 0 632

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.