Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi

SSS - YÜZ YÜZE EĞİTİM İLE İLGİLİ SORULAR

Yüz yüze eğitim nedir? 

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesine kayıt olan öğrencilerin örgün eğitim veren imam hatip lisessinde  liselerinde almak zorunda oldukları derslerin eğitimidir.

 


 

Yüz yüze eğitim ile alınacak dersler nasıl seçilir?

              Yüz yüze eğitim ile alınması gereken dersler bu eğitimin alınacağı okul tarafından seçilir. Öğrenci her dönem verilen dersleri okula devam ederek alır.

  


 

Kayıt olduğumuz dönemde 8 kişi ile yüz yüze eğitime devam ediyorduk şimdi sayımız düştü. Önümüzdeki dönemlerde yüz yüze eğitime devam edebilir miyiz?

       Eğitime başlanırken 8 kişilik grubun oluşması beklenir. Sekiz kişi ile başlayan öğrenci sayısındaki ilerideki zamanlarda düşme eğitimin devamına engel teşkil etmez.

 


 

I. Dönem yüz yüze eğitime gidemedim, II. Dönem devam edebilir miyim?

            Yüz yüze eğitimde alınan dersler yıl içerisinde birbirini tamamlayan derslerdir. Örneğin: Arapça dersi  Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinde Arapça 1 ve Arapça 2 dersi olarak okutulmaktadır. Öğrenci öncelikle Arapça 1 dersini sonraki dönemde ise Arapça 2 dersini almak zorundadır. Birinci dönem dersini almadan ikinci dönemin dersi alınamaz. Ancak; Birinci dönem dersini almış devamsızlık hariç başarısız olmuş öğrenciler 2. Dönemin dersini alabilirler. Birinci dönemde herhangi bir dersten devamsızlıktan başarısız olanlar aynı dersin ikinci dönemdeki devamını alamazlar.

 


 

Genel Açık Öğretim Lisesinde Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinde olduğu gibi yüz yüze eğitim var mıdır?

 Genel Açık Öğretim Lisesinde yüz yüze eğitim yoktur, sadece sınavlar vardır.

 


 

Yazın, 3.Dönem Yüz yüze eğitim verilir mi?

       Eğitim öğretim yılı içerisinde, okulun fiziki şartların uygun olmayışı gibi çeşitli nedenlerle yapılamayan eğitim öğretim uygulamaları, yarıyıl ve yaz tatillerinde yoğunlaştırılmış eğitim yoluyla da yapılabilmektedir. Bunların dışında, söz konusu zamanlarda bir üst dönemin eğitim öğretiminin 3. dönem olarak yoğunlaştırılmış eğitim yoluyla yapılması mümkün bulunmamaktadır.

 


 Yüz yüze eğitim bir öğretim yılında kaç dönem verilir?

       Yüz yüze eğitim bir öğretim yılı 18´ şer haftadan 2 dönem olarak verilir. 9 haftadan oluşan yoğunlaştırılmış program uygulamak koşuluyla iki dönem olarak ilk yarıyıl, iki dönem de ikinci yarıyıl olmak üzere toplam dört dönemde verilir.

 

 


 Yüz yüze eğitimi bitiren öğrenci temrinlik ücreti öder mi?

         Temrinlik ücreti yüz yüze eğitime devam eden öğrenciden alınır. Yüz yüze eğitime devam etmeyen öğrencilerden temrinlik ücreti alınmaz.

 

Emniyet Mah. Milas Sok. No 21 TEKNİKOKULLAR / ANKARA - MEBİM 444 0 632

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.