Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi

YÜZ YÜZE ALAN DERSLERİ EK SINAV DUYURUSU

YÜZ YÜZE ALAN DERSLERİ EK SINAV DUYURUSU

EK SINAVLAR;


Bilindiği üzere 2020/1 sayılı Genelge ile yüz yüze alan dersleri için ek sınavlar standart hâle getirilmiş ve yılda iki defa dönem sonlarında yapılması kararlaştırılmıştır.

 

Genelge'nin ilgili maddesi:

"7) Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi öğrencileri için; devamsızlık hariç başarısız olduğu her yüz yüze eğitim dersinden dönem sonlarında sınav yapılır. Bu sınavlar, örgün ortaöğretim kurumlarının sorumluluk sınavlarıyla ilgili mevzuata uygun olarak gerçekleştirilir."

 

Bu genelgenin ilgili maddesi kapsamında;

Öğrenciler, bu sınavlarda; hiç almadıkları veya devamsızlıktan başarısız oldukları derslerin sınavlarına kesinlikle giremezler.

 

Öğrencilik durumu "aktif, donuk, silik" durumundaki tüm öğrenciler; sınavların yapıldığı tarih itibarıyla son dönem dâhil önceki tüm dönemlerde devam edip başarısız oldukları bütün yüz yüze eğitim alan ders/derslerinden girebileceklerdir.

 

Ek sınavların yapılacağına dair yüz yüze eğitim kurumları tarafından şartları tutan, öğrencilik durumu "aktif, donuk, silik" durumundaki tüm öğrencilere bilgilendirme ve duyuru yapılır.

 

Bu sınavlar için; şartları tutup sınavlara girmek isteyen öğrencilerden dilekçe ile başvuru yapmaları istenir.

 

Birinci dönem sonu sınavları; eğitim öğretim yılının ikinci dönem yüz yüze eğitim derslerinin başladığı ilk hafta içinde yapılır.

 

İkinci dönem sonu sınavları ise yüz yüze eğitim derslerinin bittiği tarihi takip eden 2 hafta içinde yapılır.

 

Sınav sonuçları; sınavların bitiminden itibaren 5 iş günü içinde Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sistemine " EK SINAV " olarak girilmesi gerekir.

 

Ek sınavlardan 45 ve üzeri puan alan öğrenciler başarılı sayılır.

 

Ek sınav sonuçları sisteme girildikten sonra öğrenci yüz yüze eğitim alan derslerini tamamlamış ise; Açık Öğretim Bilgi Yönetim Sisteminde "Yüz Yüze Eğitimini Tamamladı mı" kutucuğu işaretlenmelidir.

Emniyet Mah. Milas Sok. No 21 TEKNİKOKULLAR / ANKARA - MEBİM 444 0 632

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.